111Kişi Şuanda Sohbet Ediyor

Seslibiricik.com, seslisohbet, seslichat, sesli sohbet sitesi Seslibiricik.com, seslisohbet, seslichat, sesli sohbet sitesi

SESLİ SOHBET  ►  Sesli Chat Nasıl Yapılır?

Sesli Chat Nasıl Yapılır?

Sesli Chat Nasıl Yapılır?

Ses; herkesin bildiği sözlük anlamına göre akciğerlerden gelen havanın konuşma organlarından geçerken titreşime dönmesi ve duyma organımız olan kuşağın algılayabileceği bir titreşimdir. Ses hayatımızda çok önemli olan iletişimi sağlamamıza yardımcı olan sözlü iletişim için gerekli sözcükleri oluşturmamızı sağlar.

Chat; hayatımıza ilk mirc programları olarak hayatımıza girdi. Bildiğiniz gibi mirc sohbet odaları yalnız yazılı sohbet yapabileceğiniz portallardı. Yazılı sohbet ederek kendimizi rahat bir şekilde ifade etmekte zorluklar yaşanıyordu. Sonuç itibari ile ses ve ses toplamalarından yardım almadan yapılan yazılı iletişimde oldukça yanlış anlaşılmalar oluşması kaçınılmaz.

Bu ihtiyaçlardan belirlenen eksikler ile yeni yapılanmalar ve iyileştirilmeye gidilmesi şart olmuştur. Hızla Gelişen teknoloji ile yazılımlıların harekete geçerek yenilikler yapmaya başladılar. Sonuç olarak ortaya çıkan bu gün hepimizin bildiği sesli chat odaları olmuştur. Sesli chat odaları; yazılı sohbet edebileceğiniz gibi sohbete bağlandığınız bilgisayarın mikrofon özelliği olması ile mikrofon tıklayarak istediğiniz ve dilediğiniz gibi sözlü olarak iletişim kurabilir, duygu ve düşüncelerinizi rahatlıkla aktarabilirsiniz.

Sesli Chat yapabilmeniz için gerekli olan şey ise çok basit. Bu gün hemen hemen hepimizin elinin altında bulunan herhangi bir internet bağlantısı ve sesli sohbet sitesine giriş yapabileceğiniz bir bilgisayar yada aynı işlevi gören herhangi bir cihaz yeterli olacaktır.

Cihazınızın internet bağlantısını kurup bu bağlantıdan emin olduktan sonra yapmanız gereken giriş yapacağınız tarayıcıya giriş yapmak istediğiniz sesli sohbet sitesinin ismini yazarak sitenin ana sayfasına bağlanacaksınız. Sitenin ana sayfası üzerinde sohbete başla kısmında olan ‘ Giriş Yap ‘ butonuna tıklayarak sohbet odalarına bağlanabilirsiniz.

Bu aşamalardan sonra yapmanız gereken tek şey sınırsız eğlence ve sohbetin tadını çıkararak yeni çevreler ve ortamlar kurmak. Arkadaşlarınız yeni kuracağınız dostluklar ile muhabbetinizi edebilecek cihazınızın mikrofon ve kamera özelliğinin olmasıyla ise sesli ve hatta görüntülü sohbet edebileceksiniz.

Sesli Sohbet sitelerine misafir girişinden girerek sohbet edebileceğiniz gibi üye olarak sohbetinizi devam ettirebileceksiniz Hatta üye olarak giriş yaptığınızda üyeliğin verdiği avantaj ve olanaklardan faydalanarak sohbetinizin keyfini çıkaracaksınız.

Sesli Chat sohbet odalarında yapmanız uymanız gereken tek kural ( eğer site yönetimi tarafından belirlenmiş özgün kurallar yoksa ) sevgi, saygı çerçevesi içerisinde sohbetinizi etmek olacaktır.

Keyifli Sohbetler Dileriz…

Ceo : By_KumSaL

  YORUMLAR

  YORUM YAP


  Yorumu Gönder
KATEGORİLER
POPÜLER YAZILAR
 • Üyelik Sözleşmesi

  Üyelik Sözleşmesi Merhaba değerli seslibiricik.com ailesi sizlere şimdiki yazımda üyelik sözleşmesi bilgil...

 • Mobil Sohbet Yapılabil...

  Mobil Sohbet Yapılabilir Mi? Teknolojinin hızla gelişimi insan hayatını ve yaşam düzeyini oldukça etkileme...

 • Güncelleme Duyurusu

  Güncelleme Duyurusu Merhaba Değerli üyelerimiz ve misafir arkadaşlar seslibiricik.com sitemiz bu gün ana s...

 • Sesli Chat Nasıl Yapıl...

  Sesli Chat Nasıl Yapılır? Ses; herkesin bildiği sözlük anlamına göre akciğerlerden gelen havanın konuşma o...

 • Türkiyede Sesli Sohbet...

  Türkiyede Sesli Sohbet Kaç adet var Merhabalar Ziyaretcilerimiz Türkiye,de kaç adet sesli sohbet sitesi va...

POPÜLER YORUMLAR
 • esunus

  Merhaba Değerli Kulanıcılar Ve sesli sohbet Kontrol Paneli Kulanıcıları Kentmix Panel Yeni özelli...